Τζάμπα βαθμούς…

Τη μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο τρίποντο, έχασε ο Α.Ο Πόρου που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Π.Α.Ο Λουτρακίου. Ο Πόρος, ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ στο 42 με πέναλτι του Ξύδη. Στο δεύτερο ημίχρονο το Λουτράκι ανέβασε στροφές και ο Κολλιάκος με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, διαμόρφωσε το τελικό 1-1, δέκα λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης.
ΠΟΡΟΣ: Παπασταθόπουλος, Μαυροκορδόπουλος, Παπαδόπουλος, Δρούγκας, Σαμαράς, Κιοσές, Ξύδης, Τσιριγώτης, Νεόφυτος (79′ Σοφός), Ζόρας (83′ Σαλαπάτας), Γκολέμης (59′ Σταύρου)
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Ρούμπης, Διματράκης, Καρμίρης, Βουτσινάς, Μαυρέλης, Κάτσος, Αντωνίου (56′ Αποστολάκης), Παπαμεζελόπουλος, Χρυσαφίδης (87′ Νούλας), Κολιάκος, Πένεσης (81′ Νάστος)

Ο Βαζέχα θεατής…

Ναι καλά ακούσατε! Τον αγώνα του Πόρου με το Λουτράκι παρακολούθησε από την κερκίδα ο Βαζέχα. Ο Αρκάδιος Βαζέχα, γιός του παλαίμαχου άσσου του Παναθηναϊκού Κριστόφ, βρέθηκε στις κερκίδες του γηπέδου, για να παρακολουθήσει παλιούς του συμπαίκτες. Σήμερα ο νεαρός Βαζέχα είναι ποδοσφαιριστής του Ηρακλείου.