Σκληρό καρύδι το Δρέπανο…

Μεγάλη ευκαιρία έχασε να βρεθεί μόνος του 4ος στην βαθμολογία, ο ΑΟ Πόρου, αφού παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον μαχητικό Αστέρα Δρεπανιακό, στο γήπεδο του Πόρου. Ωστόσο, παρά την ισοπαλία, η ομάδα του Ηλία Βουβούσα, παραμένει στην 4η θέση με συγκάτοικο την Χαλκίδα.
Ο Πόρος κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα των φιλοξενούμενων με στημένη φάση. Ο Σαμαράς με κεφαλιά, έπειτα από κορνερ στο 66′ άνοιξε το σκορ για τους νησιώτες αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο παλιός ποδοσφαιριστής του ΑΟ Πόρου, Μανιάτης διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με χτύπημα κόρνερ και τον Γεωργούση να μη καταφέρνει να συγκρατήσει την μπάλα.
ΠΟΡΟΣ: Γεωργούσης, Δρούγγας (76′ Χατζόπουλος), Σοφός, Σαμαράς, Καπετάν Κωνσταντής, Κιοσσές, Τσιριγώτης, Σαλαπάτας, Νεόφυτος, Μπουρίκας (82′ Γκολέμης), Ξύδης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ: Παπαγιάννης, Παπακωνσταντίνου, Κοκκόνης (72′ Παπαδημητρίου), Καχριμάνης, Τράκας, Αντωνιάδης, Μανιάτης, Ισούφη (83′ Μπέλεσης), Γκόλιας, Μανδύλης (46′ Παπασαράντος), Μίχος.

Η “τραγωδία” ήρθε στο 90’…

Άτυχος στάθηκε ο Ποσειδώνας Πόρου αφού ηττήθηκε στις καθυστερήσεις με 1-0 από τον Μυκηναϊκό, μέσα στον Πόρο. Ο Τροιζηνιακός συνέτριψε το Τολό στον Γαλατά με 6-1, ο Σάρωνας ηττήθηκε εντός έδρας από τους Μύλους με 1-3, ενώ τα Μέθανα κέρδισαν άλλο ένα παιχνίδι με 2-1 επί της Κοιλάδας.