Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kayak : Με 3 χρυσά ο Ν.Ο.Π.Τ.

Με πολλά μετάλλια και την 4η θέση στη βαθμολογία ανάμεσα σε 20 Συλλόγους απ’όλη την Ελλάδα, επέστρεψε στον Πόρο η ομάδα kayak του Ν.Ο.Π.Τ. από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που έγινε 7 και 8 Ιουλίου στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.
Η οχταμελής αποστολή, που ήταν η πιο ολιγομελής απ’όλες, έλαβε μέρος σε συνολικά 14 αγωνίσματα και κατέκτησε 3 χρυσά, 4 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά αγώνισμα:
Κ1 Εφήβων, 1000μ.: 1η θέση και χρυσό μετάλλιο-Συριόπουλος Κυριάκος
Κ2 Εφήβων, 1000μ.: 1η θέση και χρυσό μετάλλιο- Συριόπουλος Κυριάκος και Φραγκεδάκης Ανδρέας
Κ1 Παίδων, 200μ.: 1η θέση και χρυσό μετάλλιο- Χατζόπουλος Στέλιος
Κ2 Εφήβων, 200μ.: 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο- Συριόπουλος Κυριάκος και Φραγκεδάκης Ανδρέας
Κ2 Παίδων, 200μ.: 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο- Γεωργούσης Άγγελος και Χατζόπουλος Στέλιος
Κ2 Εφήβων, 1000μ.: 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο- Γεωργούσης Άγγελος και Χατζόπουλος Στέλιος
K4 Εφήβων, 1000μ : 2η θέση και ασημένιο μετάλλιο – Φραγκεδάκης, Συριόπουλος, Δεμάγκος και Γεωργούσης
Κ1 Εφήβων, 200μ.: 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο- Δεμάγκος Άγγελος
Κ1 Παίδων, 1000μ.: 4η θέση – Χατζόπουλος Στέλιος
Κ1 Ανδρών, 1000μ.: 5η θέση -Συριόπουλος Κυριάκος
Κ1 Παίδων, 200μ.: 6η θέση – Γεωργούσης Άγγελος
Κ1 Παίδων, 1000μ.: 7η θέση- Πέππας Σπύρος
Κ1 Παίδων, 200μ.: 14η θέση- Πέππας Σπύρος
Κ2 Παίδων, 200μ.:15η θέση- Ανδρέου Γιώργος και Δαρσινός Γιώργος
Κ2 Παίδων, 1000μ.:15η θέση- Ανδρέου Γιώργος και Δαρσινός Γιώργος

Την αποστολή του Ν.Ο.Π.Τ. συνόδευσαν ο προπονητής των αθλητών, Λαδάς Αντώνης και οι Συριόπουλος Κώστας (μέλος Δ.Σ.) και Γεωργούσης Γιώργος, ο οποίος και ήταν ο Αρχηγός της αποστολής εκ μέρους του Δ.Σ. του Ν.Ο.Π.Τ.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μετέχοντες για την προσπάθεια και τα αποτελέσματά της!