Ο ΝΟΠΤ στους αγώνες του Βόλου



noptvolosΤην Κυριακή 20 Οκτώβριου ο ΝΟΠΤ έλαβε μέρος στους διασυλλογικούς αγώνες κανοε-καγιακ στο Βόλο που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Βόλου Αργοναύτες (Ν.Ο.Β.Α.). Ο ΝΟΠΤ συμμετείχε με 22 αθλητές και αθλήτριες οι όποιοι συνοδεύονταν από τον Ανδρέου Κων. Γ. Γραμματεα του ομίλου και τον Λαδά Ιωσήφ προπονητή .

Την ομάδα συνόδευαν επίσης πολλοί γονείς και μελη του Δ.Σ. Ροη Χριστίνα και Κουβαράς Σωτήρης.  Επίσης οι κ.κ. Συριόπουλος και Βίκος, οι οποίοι μετάφεραν με  το trailer του ομίλου τα σκάφη του Πόρου και των Μεθάνων που συμμετείχαν επίσης στους αγώνες .

Για την μετακίνηση αθλητών και γονέων ναυλώθηκε λεωφορείο, ενώ πολλοί γονείς ταξίδεψαν στο Βόλο με τα δικά τους αυτοκίνητα .

Στους αγώνες του Βόλου, ο ΝΟΠΤ είχε σημαντικές επιτυχίες. Πιο συγκεκριμένα:

 

Αγωνισμα – κατηγορια                     Ονοματα

1η  Θεση  Χρυσο

Κι     Προαγωνιστικη αγοριων            Λεσιωτης Γιαννης

Κ2    Κορασιδων  αρχαριων               Λεσιωτη Δημητρα-Ζερβου Μαρια

Κ1    Παιδων  αρχαριων                     Τριζελης Γιωργος

Κ1    Κορασιδων  αρχαριων               Νικολαιδου Μαρθα-Λασιωτου Δημητρα

Κ2    Προαγωνιστικη αγοριων           Πετρακης Κων.

Λεσιωτης Γιανν.

 

2η   Θεση  Αργυρο μεταλλιο

Κ1    Προαγωνιστικη αγοριων            Μπακας Μαριος

Κ1    Προαγωνιστικη αγοριων            Ξυνος Βασιλης

Κ1    Παιδων αρχαριων                       Βλαχος Νικολαος

Κ1    Κορασιδων αρχαριων                 Μπερη Μαριανθη

Κ1    Κορασιδων αρχαριων                 Κουτουζη Βαρβαρα

Κ2    Παιδων αρχαριων                       Τριζελης Γιωργος-Μακρογιαννης Ματθ.

Κ2    Προαγωνιστικη αγοριων            Μπακας Μαριος-Ξυνος Βασιλης

 

3η  Θεση   Χαλκινο μεταλιο

Κ2    Παγκορασιδων                            Δεμαγκου Αικατερινη-Γεωργουση Βιλιανα

Κ2    Παιδων αρχαριων                        Σκουρτης Αντωνης-Βλαχος Νικος

Κ1    Παγκορασιδων                            Δεμαγκου Αικατερινη

Κ1    Παγκορασιδων                            Γεωργουση Βιλιανα

Κ1    Παμπαιδων                                  Χρονακης Πετρος

 

Στους αγώνες συμμετείχαν επίσης οι ακόλουθοι αθλητές-τριες αλφαβητικά:

Αλεξοπουλος Γιωργ., Καραμανη Μαρια,  Λεκας Γιωργ., Καπελλες Γιωργ.,           Καπελλε Πανωραια,  Συριοπουλου Δημητρα.




Σχολιάστε