Νίκη στην πρεμιέρα για τον Ποσειδώνα Πόρου

IMGP1400Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Ποσειδώνας Πόρου, στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Αργολίδας. Η ομάδα του Πόρου, επικράτησε εκτός έδρας επί του Παμμηδεατικού στην Αγία Τριάδα με σκορ 3-1.

Τα γκολ για τον Ποσειδώνα πέτυχε στο Α’ ημίχρονο ο Μάντι και στην επανάληψη ο Δεϊμέζης δύο τέρματα. Η ομάδα του Κώστα Γκιών, χωρίς να πιάσει πολύ καλή απόδοση, έδειξε πως βρίσκεται σε καλό δρόμο και πως σύντομα θα παρουσιάσει όμορφο ποδόσφαιρο, με νεαρούς και γρήγορους ποδοσφαιριστές.

IMGP1394IMGP1391

Ο Ποσειδώνας, θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα, καθώς δημιουργούσε ευκαιρίες, όποτε ήθελε, ωστόσο δεν κατάφερνε να τις αξιοποιήσει είτε στην τελική πάσα, είτε στην τελική προσπάθεια. Αμυντικά, η ομάδα του Ποσειδώνα δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα από τους γηπεδούχους και δέχθηκε το γκολ από ολιγωρία σε μια στημένη φάση.

IMGP1417

Την επόμενη Κυριακή, ο Ποσειδώνας Πόρου υποδέχεται τον Α.Ο. Σχινοχωρίου στο γήπεδο του Κ.Ε. Πόρος.

Στην Α1 κατηγορία Αργολίδας, ο Τροιζηνιακός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας σε δύο σερί αγώνες, νικώντας εκτός έδρας, τον Πανασιναϊκό και τον Αριστείωνα με 0-2 και 0-1 αντίστοιχα. Την Κυριακή η ομάδα του Γαλατά, υποδέχεται την Ένωση Λέρνας στο γήπεδο του Γαλατά.

Τα Μέθανα στους δύο τελευταίους αγώνες, ηττήθηκαν από τον Ερμή Κιβερίου και την Κοιλάδα. Την Κυριακή τα Μέθανα φιλοξενούνται από τον Πανασιναϊκό.