Ζωντανός για την άνοδο

IMGP2789Μία νίκη και μια ήττα γνώρισε στους δύο τελευταίους αγώνες ο Ποσειδώνας Πόρου, στο πλαίσιο της προσπάθειας που πραγματοποιεί για την άνοδο στην Α1 κατηγορία Αργολίδας.

Την 3η αγωνιστική των play off ανόδου, ο Ποσειδώνας ηττήθηκε με 1-0 στον Πόρο από τον Αριστέα. Σε εκείνο το παιχνίδι ο Ποσειδώνας με πολλές απουσίες, δεν έπιασε την αναμενόμενη απόδοση και δέχθηκε ένα γκολ στην αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους. Σε εκείνη τη φάση, η ομάδα του Πόρου, διαμαρτυρήθηκε έντονα ζητώντας φαουλ στο ξεκίνημα της φάσης.  Μετά το γκολ, επικράτησε εκνευρισμός στους παίχτες του Ποσειδώνα με αποτέλεσμα να τελειώσουν το παιχνίδι με 9 παίχτες, καθώς αποβλήθηκαν οι Καραγιάννης και Ζεμπερλίγκος.

Την Κυριακή, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής ο Ποσειδώνας επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-4 επί του Παμμετοχιακού εκτός έδρας. Τα γκολ για την ομάδα του Πόρου πέτυχαν οι Δεϊμέζης, Σαραντόπουλος (2) και ο Ρούσος (2), ο οποίος επέστρεψε στην ομάδα μετά από τιμωρία 3 αγωνιστικών. Να σημειώσουμε ότι ο Γιάννης Ρούσος είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.

Εντωμεταξύ, η ΕΠΣ Αργολίδας, αποφάσισε να γίνουν τα τελευταία 10 περίπου λεπτά του αγώνα που διεκόπη με τον Λυγκέα, στο γήπεδο του Πόρου. Αν μέσα σε δέκα λεπτά, σε αυτό το ματς ,κατορθώσει ο Ποσειδώνας να πετύχει ένα γκολ και να κερδίσει  το χρυσό τρίποντο, τότε διατηρεί την επαφή του με τους δύο πρωτοπόρους που θα διεκδικήσουν την άνοδο. Η ημερομηνία του αγώνα δεν έχει οριστεί ακόμη.

Την Κυριακή 10/4, ο Ποσειδώνας υποδέχεται τον Κεραυνό Ιρίων στο γήπεδο του Πόρου στις 5 το απόγευμα.
Δείτε την βαθμολογία και το πρόγραμμα στον ιστότοπο της ΕΠΣ Αργολίδας.