Γκολ και θέαμα από τον Ποσειδώνα Πόρου

IMGP1434Στον Άρη Ροϊνού ξέσπασε ο Ποσειδώνας Πόρου συντρίβοντας τον με 6-1 στο γήπεδο του Πόρου την Κυριακή 17 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας Αργολίδας.

Το παιχνίδι ήταν θεαματικό και τα 6 γκολ που πέτυχε ο Ποσειδώνας, ήταν όλα ιδιαιτέρως εντυπωσιακά.

Το σκορ άνοιξε με φοβερό γυριστό σουτ ο Ρούσσος στο 6’. Το 2-0, που ήταν το σκορ ημιχρόνου, έκανε στο 33’ ο Στάσης με πλασέ από πλάγια θέση.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 61’  με τον Κωτσάνη, όμως η απάντηση της ομάδας του Πόρου, ήταν άμεση και εντυπωσιακή. Από το 65ο λεπτό, μέχρι το 76ο, ο Πόρος σημείωσε 4 εντυπωσιακά γκολ με τους Δεϊμέζη (2), Ντάπι και Στάση.

Η ομάδα του Κώστα Γκιών με την επιστροφή της στις νίκες, επέστρεψε και στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικο το Τολό.

Την επόμενη αγωνιστική οι δυο ομάδες αναμετρούνται στο Δρέπανο, στο ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου της Α2 κατηγορίας.

Στην Α1 κατηγορία Αργολίδας, ο Τροιζηνιακός, δεν κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας της Κοιλάδας και να την προσπεράσει στη βαθμολογία, πλησιάζοντας παράλληλα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι τελικά ήρθε ισόπαλο 2-2.

Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γαλατά, υποδέχεται τον Πανασιναϊκό.

Τα Μέθανα, που αγωνίζονται για την παραμονή στην Α1 κατηγορία, ηττήθηκαν από τον Ασκληπιό Επιδαύρου με 3-2 εκτός έδρας. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα των Μεθάνων υποδέχονται τον Ερμή Κιβερίου.

Στην Β’ κατηγορία Αργολίδας είχαμε τα ακόλουθα αποτελέσματα: Δρυόπη – Φαβιέρος 2-1, Φοίνικας – Πορτοχελιακός 1-4.