Βολικό το Χ με το Άργος

Σε ένα συναρπαστικό, όπως εξελίχθηκε, παιχνίδι, ο Α.Ο Πόρου ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Παναργειακό στο γήπεδο του ΚΕ Πόρος. Αν και η ομάδα του Άργους προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με τέρμα του Ζώρα (πρώην ποδοσφαιριστή του Α.Ο Πόρου), ο Πόρος κατάφερε να ανακάμψει και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Νεόφυτο στο 32’.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πόρου πίεσε τον αντίπαλο, κλείνοντας τον στα καρέ του, άλλα δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τους 3 βαθμούς της νίκης, παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Άργους αγωνιζόταν τα τελευταία 10 λεπτά με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λιάρου.
Χαρακτηριστικό στιγμιότυπο του αγώνα, ήταν η παρουσία του Δημήτρη Μαγκαφίνη, ο οποίος άφησε τον Πόρο για να γίνει προπονητής του Παναργειακού.
Ο κ. Μαγκαφίνης ήταν τιμωρημένος και παρακολούθησε τον αγώνα έξω από τα κάγκελα του γηπέδου.
Μετά από αυτή την ισοπαλία ο Α.Ο Πόρου παραμένει στην 4η θέση του 7ου ομίλου και διατηρεί απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες του.