Ανώτερος ο Μεσσηνιακός συνέτριψε τον Τροιζηνιακό (βίντεο)

DSC07570Μέσα σε δέκα λεπτά κατέρρευσε ο Τροιζηνιακός στο ντέρμπι με τον Μεσσηνιακό. Οι ποδοσφαιριστές του Τροιζηνιακού, άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων για 44 λεπτά, όμως το γκολ που δέχτηκαν στη λήξη του 1ου ημιχρόνου, από έναν παλιό γνώριμο από την Ένωση Πόρου – Γαλατά, τον Βασίλη Μπεγέτη, φαίνεται ότι τους επηρέασε, με αποτέλεσμα στις αρχές του 2ου ημιχρόνου να δεχτούν σε 10 λεπτά 3 τέρματα. Τελικό αποτέλεσμα 5-0.
Την επόμενη αγωνιστική ο Τροιζηνιακός θα ταξιδέψει στη Μεγαλόπολη για να αντιμετωπίσει τον Α.Ο. ΦΑΛΑΙΣΙΑΣ.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Νιάρχος, Γ. Καλογερόπουλος (58’ Κουλουράς), Δασκαλάκης, Κουρεντζής, Μπεγέτης (76’ Κουκούτσης), Κωνσταντόπουλος (66’ Μανωλόπουλος), Αργυρόπουλος, Αντ. Καλογερόπουλος, Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Χελάς
ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ: Π. Καλυβόπουλος, Βλάχος, Δελαπόρτας, Σωτηράκης, Κορδαλής (65’ Καραμάνος), Σταματέλος, Γ. Καλυβόπουλος, Σαραντόπουλος, Σταύρου (56’ Κατσέλη) Δρούγκας (17’ Καραμάνης Αθ.), Καπετανκωνσταντής