Ανατροπή πρωτιάς για τον Ποσειδώνα Πόρου

Χρήστος Στάσης

Μεγάλη ανατροπή και νίκη πρωτιάς πέτυχε το Σάββατο το μεσημέρι ο Ποσειδώνας Πόρου, κόντρα στον Εθνικό Τολού, στο γήπεδο του ΚΕ Πόρος.

Η ομάδα του Πόρου, βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο από το Τολό με 1-0 και να χάνει μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση, αστοχώντας σε πέναλτι.

Ωστόσο στο δεύτερο μέρος, ο Ποσειδώνας, έδειξε ότι διαθέτει και ψυχικά αποθέματα και φυσική κατάσταση, ανέβασε την απόδοση του και μέσα σε 7 λεπτά γύρισε το παιχνίδι στο τελικό 2-1, με ένα φοβερό γκολ – σε εκτέλεση- του Στάση και ακόμη ένα πολύ όμορφο – σε δημιουργία- του Ρούσσου.

Γιάννης Ρούσσος & Νίκος Κεφαλινός

Με την νίκη αυτή, ο Ποσειδώνας, βρέθηκε μόνος πρώτος και αήττητος στον 1ο όμιλο της Α2 κατηγορίας Αργολίδας  με 10 βαθμούς, τρείς βαθμούς περισσότερους από τους τρεις ισοβαθμούντες της δεύτερης θέσης.

Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κώστα Γκιών υποδέχεται το Πλατανίτι στον Πόρο, σε ένα δύσκολο παιχνίδι.

Στην Α1 κατηγορία Αργολίδας, ο Τροιζηνιακός, παραχώρησε λευκή ισοπαλία 0-0 στον Ατρόμητο Παναρητίου και έχασε έδαφος για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος Αργολίδας, που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου της Γ’ Εθνικής.  Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Τροιζηνιακός έχει 11 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Για την ίδια κατηγορία τα Μέθανα, ηττήθηκαν με 4-1 από την Ένωση Λέρνας εκτός έδρας.