“Φιλική” νίκη του Ποσειδώνα κόντρα στα Μέθανα με 3-0



Εν΄ όψει   της  διακοπής   του  πρωταθλήματος  της  Ένωσης Αργολίδας, λόγω της μη αδειοδότησης των ομάδων, θέμα που ανέδειξε ο Ποσειδώνας, ο οποίος είναι η μόνη  ομάδα που  έχει  άδεια διεξαγωγής αγώνων από την Περιφέρεια, ο  Α.Ο. Ποσειδώνας  έχει προγραμματίσει  μια  σειρά  φιλικών αγώνων.

Στον   πρώτο  φιλικό  αγώνα  που  έγινε στο γήπεδο “ΚΕ  Πόρος” την  Τετάρτη  27/9/2017,  η  ομάδα  του  Ποσειδώνα  με  δύο εξαιρετικά  γκόλ  του Χατζόπουλου  και ένα του Λόλα νίκησε με  3-0 την αξιόμαχη ομάδα των  Μεθάνων.

Παρά τις  πολλές απουσίες (Ρούσσος , Στάϊκος , Καραγιάννης, Ντάπι, Βλάχος, Πάνου, Καϊκας) η ομάδα του νησιού   επικράτησε της πολύ καλής ομάδας των Μεθάνων η οποία απ΄ ότι  φαίνεται, με  την καθοδήγηση του Γιώργου Πάνου,  θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας.

Τά  γκόλ του Χατζόπουλου στο 30΄ και στο 36΄ και του Λόλα στο 55΄ καθόρισαν το αποτέλεσμα του φιλικού  αγώνα.

Η  σύνθεση  της  ομάδας  του  Α.Ο.  Ποσειδώνα  Πόρου : Τζάνος – Γκιών Θ. , Τριμπόνιας, Λόλας, Βούρτσας – Αναγνωστόπουλος, Δεκούλος , Μυσλίμ, Μινο-Στρατηγός , Χατζόπουλος . Επίσης   αγωνίσθηκαν  και  οι  Ζεμπερλίγκος , Κλείσας.

Την προσεχή Δευτέρα 02-10-2017, θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων της ΕΠΣΑ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 και της Β΄ κατηγορίας της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Η κλήρωση της Β΄θα γίνει στις 18:00 και της Α2 στις 19:00.

Στη Α2΄, δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι παρακάτω 30 ομάδες:
1.  ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
2.  ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
3.  ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
4.  ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
5.  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
6.  Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
7.  ΜΕΘΑΝΑ
8.  ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ
9.  ΠΡΩΤΕΑΣ(Α.Ο ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ)
10. ΚΛΕΩΝ
11. ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
12. ΛΥΓΚΕΥΣ
13. ΠΡΟΣΥΜΝΗ
14. ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
15. ΥΔΡΑ
16. ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
17. ΛΕΥΚΑΚΙΑ
18. Ν.ΑΧΙΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
19. ΦΟΙΝΙΚΑΣ
20. ΝΑΥΠΛΙΟ 2017(Α.Ο ΑΡΚΑΔΙΟΣ)
21. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
22. ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ
23. ΑΟ ΜΙΔΕΑΣ
24. ΘΗΣΕΑΣ
25. ΔΑΝΑΟΙ
26. ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
27. Α.Ο ΠΟΡΟΥ
28. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
29. ΑΓΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
30. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ

Στην Β’ κατηγορία δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι παρακάτω ομάδες:
1. ΑΟ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ
2. ΔΟΞΑ ΑΔΑΜΙΟΥ
3. ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ
4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ(ΚΛΑΣΙΚΟ)
5. ΑΟ ΧΩΝΙΚΑ 2015
6. ΠΡΟΙΤΟΣ
7. ΟΡΝΕΑΤΗΣ ΓΥΜΝΟΥ
8. ΑΟ ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΥ
9. ΣΑΡΩΝΑΣ
10. ΑΚΑΔΗΜΙΑ 98
11. ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ
12. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΑ
13. ΕΡΑΣΙΝΟΣ
14. ΔΡΥΩΠΗ
15. ΜΙΔΑΣ
16. ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000
17. ΔΟΞΑ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑ
18. ΑΟ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
19. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ
20. ΤΟΞΟΤΗΣ
21. ΑΠΟΛΛΩΝ
22. ΑΡΓΕΑΣ
23. ΦΑΒΙΕΡΟΣ
24. ΦΕΙΔΩΝ
25. ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ




Σχολιάστε