Ιδανικός “αυτόχειρας” ο Α.Ο. Πόρου 1929 που συνεχίζει όμως αήττητος

Δυο βαθμούς “πέταξε” ο Α.Ο. Πόρου 1929 στον αγώνα του Σαββάτου κόντρα στην Μπουμπουλίνα Σπετσών, με την ισοπαλία που παραχώρησε στο γήπεδο του Πόρου με το χορταστικό 3-3.

Η ομάδα του Πόρου, κυριάρχησε στο γήπεδο για 90′ λεπτά, σκόραρε τρεις φορές, παρόλα αυτά δέχτηκε 3 γκολ σε ισάριθμες ευκαιρίες του αντιπάλου και έχασε ανέλπιστα ένα σίγουρο τρίποντο που θα έφερνε την ομάδα στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Πρόσωπο του αγώνα ο Σταύρος Κομιώτης που πέτυχε χατ τρικ. Ο Α.Ο. Πόρου 1929, βλέπει στο πρόσωπο του έμπειρου φορ μια αξιόπιστη λύση στην επίθεση, καθώς πρόκειται για έναν επιθετικό που βρίσκεται πάντοτε στην κατάλληλη θέση στην αντίπαλη περιοχή και παράλληλα δίνει πολύτιμες βοήθειες στην άμυνα της ομάδας στα στημένα.

Στο στρατόπεδο της ενοποιημένης ομάδας του Πόρου, επικρατεί συγκρατημένη αισιοδοξία καθώς η ομάδα βρίσκει σιγά – σιγά τα πατήματα της και αποκτά ομοιογένεια, πράγμα που φαίνεται στο γήπεδο. Ταυτόχρονα, η ένωση των δύο ομάδων του νησιού, δίνει την δυνατότητα στον προπονητή Γιώργο Πάνου, να επιλέγει σε ένα πλούσιο ρόστερ από ορεξάτους ποδοσφαιριστές.

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές, ο Α.Ο. Πόρου 1929 βρίσκεται με 5 βαθμούς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, με έναν αγώνα λιγότερο κόντρα στον Αριστείωνα Λυγουριού. Ο εξ αναβολής αγώνας, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη στο γήπεδο του Λυγουριού.

Την 5η αγωνιστική, ο Πόρος θα υποδεχτεί την καλή ομάδα του Φοίνικα Επιδαύρου στο γήπεδο του Πόρου.

Ήττα του Τροιζηνιακού στα χασομέρια…

Τη δεύτερη ήττα του γνώρισε ο Τροιζηνιακός από τον Αστέρα Δρεπανιακό εκτός έδρας, με σκορ 2-1, με γκολ που δέχθηκε στο 94′ λεπτό.

Η ομάδα του Γαλατά βρίσκεται στη 13 θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί εκτός έδρας στα Δίδυμα με τον τοπικό Ποσειδώνα.